HRplan ile senelik izin hakları kolayca yönetilmeye hazır!

Senelik izin hesaplamak için araçlar kullanmak yerine yalnızca tek bir yazılım üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada HRplan, senelik izin haklarını kolaylıkla yönetmenizi sağlayan etkili bir yazılım olarak öne çıkar. 

HRplan faydaları arasında şunlar vardır:

  • Otomasyonlar sayesindeSaniyeler içinde yıllık izin hesaplama yapmanızı sağlar.
  • Senelik izin takibi için etkili bir takvim hizmeti sunar.
  • Zaman ve mekan fark etmeksizin her yerden yazılıma ulaşmanızı sağlar. Bu noktada mobil uygulama desteği vardır.

HRplan’ı 30 Gün Ücretsiz Deneyin!

İnsan kaynakları yönetimini otomasyonlarla gerçekleştirme fırsatını değerlendirin!

İnsan kaynakları departmanı, bir işletme açısından önemli bir konumdadır. Bu departman içinde personellerin takip edilmesi başta olmak üzere motivasyonu artırmaya yönelik stratejiler belirlenir. Elbette bu faaliyetlerin her birinin tek bir departman içinde gerçekleşmesi çoğu zaman vakit alır. Aynı şekilde otomasyonlar olmadığında basit işlemler uzar. HRplan ile bu alanda şöyle bir ilerleme kaydedebilirsiniz:

Senelik izin hakları için HRplan ile zaman kazanın!

HRplan ile gerçekleştireceğiniz İK yönetim süreçleri, birçok açıdan faydalıdır. Başta zamandan yapacağınız tasarruf gelir. Bu yazılımı kullanarak şu alanlarda etkili olabilirsiniz:

Senelik izin haklarını düzenli yönetin!

Personel bilgilerine her an ulaşabileceğiniz için izin haklarını düzenli kontrol edebilirsiniz. Bu durumda kıdem seviyesine göre hesaplayabileceğiniz izinler, otomatik bir şekilde gerçekleşir ve ardından sisteme gelir. Hesaplamaları yaparken bu doğrultuda hareket edebilirsiniz. İşletmenizde kullanacağınız bu yazılım, senelik izin hakları konusunda şu artıları sağlar: 

İzin dönemlerine göre iş planı hazırlayın!

Senelik izin dönemlerinde bazı pozisyonlardaki çalışanlar tarafından yapılan işler gerçekleşmeyecektir. Dolayısıyla bu durum için önlem almak ve o işlerin farklı çalışanlara aktarılmasını sağlamak gerekir. Bir diğer açıdan da yapılacak olan işler ileri bir tarihe ertelenebilir. Elbette bunların gerçekleşmesi için yazılım ile otomasyonları kullanmak gerekir. HRplan aracılığıyla bu konuda şunları gerçekleştirebilirsiniz:

HRplan’in sunduğu fırsatları şimdi değerlendirin!

İzin talep yönetiminden envanter takibine kadar birçok işlemi yazılım için gerçekleştirebilirsiniz. Tüm İ K süreçlerinde destek sunan yazılım, kolay arayüzü ile hızlı bir şekilde alışmanızı sağlar. 


30 gün ücretsiz deneme fırsatını şimdi değerlendirip HRplan’i yakından keşfedebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Senelik izin takibi neden önemlidir?

İşletmeler açısından senelik izin takibinin önemi, işlerin sürekliliği kapsamındadır. Bir çalışanın senelik izne çıkması, onun halihazırda sürdürdüğü işin yapılmaması demektir. Dolayısıyla işletmeler senelik izne çıkan çalışanlarının yaptığı işlerle ilgili bir iş planı çıkarmalıdır. Bu iş planının doğru bir şekilde gerçekleşmesi için hangi tarihlerde izne çıkılacağı ve kalan izin süresi referans alınır. Ardından izne çıkan çalışanın kısmi yokluğu işletme açısından telafi edilir.

Senelik izin hakkı hesaplama nedir?

İşletmeler açısından personel yönetiminde senelik izin hakkı önemli bir yerde durur. Bu sebeple işletmeler daha çok personellerin kıdemlerine göre izin hakkı vermeye çalışır. Elbette bu süreçte izin haklarının doğru hesaplanması, mevzuatla uyumlu olması, önemlidir. Dolayısıyla işletmeler yıllık izin hesaplama gibi araçlara başvurur.

 

Her çalışanın işletmedeki geçirdiği yıl süresine göre senelik izin hakkı vardır. Bu hak, eğer kişi en az bir sene boyunca işletmede çalıştıysa verilir. 1 ile 6 yıl arasında çalışanlar için senelik izin hakkı 14 gün olarak belirlenmiştir. 6-15 yıl arasında çalışanlar için 20 gündür. Son olarak 15 yıl üstü çalışan için yıllık izin hakkı 26 gündür. Elbette bu gün sayıları devlet memurları için farklı olabilir. Fakat referans alınan nokta bir çalışanın o iş yerinde ne kadar süreyle çalıştığıdır. Dolayısıyla kıdem seviyesi önemlidir.

HRplan’de senelik izin hakkı nasıl yönetilir?

HRplan, yıllık izin hakkı yönetimi konusunda birçok otomasyon sağladığı için süreç İK tarafında sorunsuz gerçekleşir. Çalışanların bilgileri sistem içinde kayıtlıdır. Dolayısıyla izin zamanları en doğru ve hatasız bir şekilde görülebilir. Ayrıca izin hesaplama aracı yazılım içinde olduğu için farklı bir noktadan hesaplama yapmaya gerek yoktur. Bu yazılım içinde sorunsuz yönetim gerçekleştirme fırsatı vardır.