HRplan ile, izin takip Excel dosyalarınıza elveda!

İzin takip Excel yerine HRplan çözümlerini değerlendirerek insan kaynakları alanında hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Bu noktada herhangi bir programa ihtiyacınız olmaz. Tamamen tarayıcı üzerinden erişim sağlayabileceğiniz yazılımlar aracılığıyla süreci yönetirsiniz.

HRplan’ı 30 Gün Ücretsiz Deneyin!

Yıllık ücretli izin formu Excel yerine yazılım ile süreci hızlandırın!

HRplan özgürce kullanabileceğiniz, işlemciniz fark etmeksizin tarayıcı üzerinden ulaşabileceğiniz ve ihtiyacınız olan tüm çözümleri içeren bir yazılımdır. Bu yazılım ile;

Otomasyonlar ile işçi izin çizelgesi için fark yaratın!

İzin taleplerini almak, sisteme girmek, çalışanla konuşmak ve yöneticilerden onay almak zaman alabilir. Bu noktada özellikle yıllık izin talep formu Excel kullanımı yorucudur. Bu formlarla vakit kaybetmek yerine yazılım otomasyonları aracılığıyla;

Excel yillik izin takip formu ile daha fazla uğraşmayın!

Excel içinde her ne kadar filtreleme seçenekleri olsa da en nihayetinde birçok işlemi manuel olarak gerçekleştirirsiniz. Bu durumda her yerden erişimin zor olması, insan kaynaklarının işleyişini uzatması ve çalışanların performansı gibi noktaları içermemesi diğer eksiklerdir. Dolayısıyla Excel yerine HRplan çözümleriyle;

HRplan için 30 gün ücretsiz deneme fırsatını değerlendirin!

Yıllık ücretli izin formu Excel kullanmak yerine tüm süreçlerinizi ik yazılımı içinde değerlendirme konusunda endişeleriniz olabilir. Bu noktada endişelerinizi anlayarak 30 gün ücretsiz deneme imkanı sunuyoruz. Bu ücretsiz deneme ile;

Sıkça Sorulan Sorular

İşçi izin takip çizelgesi nedir?

Bir işletme içinde faaliyet gösteren insan kaynaklarının personellerin izinlerini takip etmek için kullandığı Excel tablosuna işçi izin takip çizelgesi denir. Bu çizelge içinde izin başlangıç ve bitiş süreleri, ayın hangi günlerinde izin kullanıldığı ve kalan izin sayısı yer alır. Bu tip programlarda izinleri tanımlamak ve takip etmek güçtür. Dolayısıyla bazı durumlarda çizelgeyi değerlendirirken yanılabilirsiniz.

Yıllık izin formu örneği Excel ne işe yarar?

İşletme içinde çalışan personelinizin izin talep etmek için doldurduğu formlardan biridir. Bu tip formlar genellikle Excel üzerinden doldurularak yetkiliye iletilir. Bu form içinde çalışana ait bilgiler, izin başlangıç bitiş süreleri ve çalışanın imzası yer alır. Daha sonra yetkili tarafından form imzalanarak geçerli hale getirilir. Elbette bu süreç manuel bir şekilde uzun sürer. Özellikle çalışan ve yetkili arasında iletişimi sağlamak güçtür. Bu noktada HRplan çözümlerini deneyebilirsiniz.

İnsan kaynakları yazılımı izin takip için nasıl bir etki sunar?

İnsan kaynakları yazılımı ile izin süreçlerinin her aşaması otomasyonlar aracılığıyla desteklenir. Bu noktada çalışanınız izin almak istediğinde ücretsiz izin formu Excel gibi araştırmalara gerek duymadan sistem üzerinden talebini iletebilir. Ardından anlık olarak talebi görüntüleyip onaylayabilirsiniz. Bu onaydan hemen sonra kalan izin süreci gibi diğer ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz. HRplan 20 personele kadar insan kaynakları yazılım hizmetini ücretsiz sunar.

Günlük ve saatlik izin formu nedir?

Personeller bazı günlerde o gün içinde ya da birkaç saat için izne ihtiyaç duyabilir. Bu kapsamda yıllık izinden ayrılan ve genellikle ücretsiz olan bir izin türü öne çıkar. Buna yönelik izin formu Excel üzerinden doldurulur. Elbette talebin iletilmesi ve onaylanmasını beklemek zaman alır. İnsan kaynakları açısından da iş planının bir anda değişmesi gün içinde yönetimsel zorluklara neden olabilir. Bu noktada i k yazılımı kullandığınızda talepleri o anda alarak kolaylıkla onaylayabilirsiniz. Hem çalışan hem de i k açısından süreç hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Ücretli ve ücretsiz izin ayrımı nasıl yapılır?

Yıllık ücretli ve ücretsiz izin çizelgesini aynı anda görüntülemek Excel içinde gerçekleşmez. Bu noktada farklı sayfalara ve filtreleme seçeneklerine ihtiyaç duyarsınız. Bu sebeple ihtiyaç halinde anlık bilgilere erişmeniz ve bu bilgileri değerlendirmeniz zorlaşır. Ancak i k yazılımı ile durum böyle değildir. Tek bir arayüz üzerinden dilediğiniz personele ait ücretli veya ücretsiz izinleri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca toplu görüntüleme seçenekleri ile insan kaynakları yönetimi kapsamında hız kazanabilirsiniz.

İnsan kaynakları yazılımı neden izin takip süreçlerinde daha başarılıdır?

İnsan kaynakları yazılımı, ihtiyacınız olan herhangi bir bilgiye anında erişmenizi sağlar. Bu sebeple uzun süre uygulama içinde vakit kaybetmenizin önüne geçerek iş süreçlerinizi hızlandırır. Dolayısıyla yazılım üzerinden insan kaynakları süreçlerinizi gerçekleştirerek zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Ayrıca izin takip süreçlerini anlaşılır bir arayüzden yönetmek daha iyi değerlendirme yapmanızı sağlar.

İnsan kaynakları yazılımı ile yasal mevzuata uygun şekilde izin süreçleri yönetilir mi?

HRplan olarak sunduğumuz yazılım hizmeti yasal mevzuata göre şekillenir. Bu noktada ihtiyacınız olan her çözümü yazılıma dahil ederek kişiselleştirme yapmaya da özen gösteriyoruz. Dolayısıyla güncel olarak mevzuatla örtüşen ve çalışanlarınızın izin haklarını en iyi şekilde yönetebileceğiniz bir sistemi kullanacaksınız. Ayrıca sunduğu izin takip ile etkili iş planı oluşturabileceksiniz.

Diğer Özellikler

İnsan Kaynakları alanında tüm planlama ve süreçler hakkında çözümler sunan HRplan, kurulum gerektirmeden tüm platformlar üzerinden erişilebilen yeni nesil insan kaynakları yazılımıdır.

Bize Ulaşın

Created by Hipposoft